Rama flet për look-un e tij “alla” Ismail Qemali, barazon mjekrën e tij me Presidentin - Bota Sot
Rama flet për look-un e tij “alla” Ismail Qemali, barazon mjekrën e tij me Presidentin

Shqipëria

Rama flet për look-un e tij “alla” Ismail Qemali, barazon mjekrën e tij me Presidentin

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 23:32
Rama dhe Meta

Për shkak të look-ut të ri ka shumë që mendojnë se kryeministri po mundohet ti ngjajë babait të kombit, Ismail Qemalit me mjekrën, ndërsa të tjerë mendojnë se po hyn në atë që ai e quan jetën e tretë, po cfarë mendon ai?

Duhet pyetur mjekra ime për të dyja. Unë vetë nuk jam në dijeni as për njërën dhe as për tjetrën

Që do të thotë se karriera juaj është e gjatë?
 


Duhet të gjeni një mënyrë të pyesni mjekrën time

Mjekra drejtohet nga ju?
Nuk është e thënë

Karriera juaj politike është përtej 2021?
Këta gjë nuk e vendos askush përveç meje dhe socialistëve. Këta të dy e vendosin

Ju jeni i vendosur për të vijuar?
Nëse ky ishte përkthimi që i bëtë përgjigjes…

Dua të kuptoj ambiciet, zakonisht askush nuk ka pasur më shumë se dy mandate…
Ambicia ime është shumë e thjeshtë që cdo minuta të kohës sime në këtë detyrë të jem një njeri i zakonshëm që ka mundësinë e jashtëzakonshme t’u shërbejnë njerëzve të zakonshëm. Dhe sa më shumë punë të bëjmë për të gjithë njerëzit aq më shumë është e plotësuar ambicia ime.

Natyrisht duke e çuar Shqipërinë drejt Europës, duke e ndërtuar Europën këtu. Me të tjerat nuk kam kohë të shpenzoj, cështjet e mjekrës dhe të presidentit ua lë juve dhe atyre që duan të argëtohen me xingla.

Nuk besoj se janë e njëjta gjë nga rëndësia?
Për mua janë njësoj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...