Gazetari holandez: Parlamenti e ka ndaluar qeverinë holandeze të hapë negociatat me Shqipërinë - Bota Sot
Gazetari holandez: Parlamenti e ka ndaluar qeverinë holandeze të hapë negociatat me Shqipërinë

Shqipëria

Gazetari holandez: Parlamenti e ka ndaluar qeverinë holandeze të hapë negociatat me Shqipërinë

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 23:40
Vincent Van Gerven Oei

Gazetari nga Holanda, Vincent Van Gerven Oei në një lidhje telefonike në emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se parlamenti ka një mocion ku qeverisë nuk i lejohet të hapë negociatat me Shqipërinë.

Vincent Van Gerven Oei: Parlamenti ka adaptuar një mocion që thotë që qeverisë nuk i lejohet të hapë negociatat me Shqipërinë. Qeveria ka mundësi në momentet e fundit të injorojë këtë mocion, por problemi është që për momentin qeveria është në pakicë në Senat dhe nuk jemi të sigurtë nëse ata e mendojnë të arsyeshme të sakrifikojnë mbështetjen e tyre në Senat për këtë arsye.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...