Basha: Urime Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit - Bota Sot
Basha: Urime Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Shqipëria

Basha: Urime Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 10:15
Lulzim Basha

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot fituesit e zgjedhjeve ne Kosove, per te cilat thekson se japin garanci per ecjen perpara te Kosoves, por njeheresh jane deshmi para botes se Kosova eshte “një demokraci funksionuese dhe se meriton sa më parë vendin dhe rolin e saj në të gjitha institucionet dhe proceset ndëkombëtare”.

Me nje mesazh ne faqen e tij ne Facebook, Basha, shkruan se “Populli i Kosovës votoi për ndryshim duke mandatuar opozitën për të udhëhequr në rrugën e transformimit ekonomik dhe integrimit euro-atlantik”.

Mesazhi i Bashës

Kosova hapi një faqe të re në rrugëtimin e saj si shtet demokratik. Populli i Kosovës votoi për ndryshim duke mandatuar opozitën për të udhëhequr në rrugën e transformimit ekonomik dhe integrimit euro-atlantik. Urimet më të përzemërta LVV dhe LDK, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fitoren.

Përgëzime udhëheqësve të forcave të tjera politike garuese në këto zgjedhje që me qëndrimet e tyre europiane japin garanci për ecjen përpara të Kosovës.

Dje populli i Kosovës dha një shembull frymëzues me pjesmarrjen civile dhe masive në zgjedhje, Policia e Kosovës tregoi profesionalizëm të lartë në ndalimin e menjëhershëm të atyre që cënuan sekretin e votës së lirë duke e fotografuar atë. Kosova i dëshmoi botës se është një demokraci funksionuese dhe se meriton sa më parë vendin dhe rolin e saj në të gjitha institucionet dhe proceset ndëkombëtare. Urime Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...