Sulo: Në datë 18 tetor nuk hapen negociatat, ikën kryeministri - Bota Sot
Sulo: Në datë 18 tetor nuk hapen negociatat, ikën kryeministri

Shqipëria

Sulo: Në datë 18 tetor nuk hapen negociatat, ikën kryeministri

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 23:00
Arion Sulo

Gazetari Arion Sulo i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se në datën 18 tetor nuk do të hapen negociatat, ndërsa kryeministri më pas do të ikë.

Sulo: Kanë mbaruar punë me Ramën ata (ndërkombëtarët). Ne harruam një komponente shumë të madhe, datën 18. Në datë 18 ne kemi vendimin për negociatat. Nuk do hapen. Ka 4 vjet që jemi për të marrë vendimin e negociatave dhe 4 herë refuzim. 4 vjet në qeverinë Rama jemi justifikuar me gjeopolitikën,  me konfliktet e brendshme, po tani që ikën Maqedonia e Veriut? Maqedonisë do ti thuhet po pa kushte. 

Ikën kryeministri menjëherë. Do lerë fëmijët tanë dhe fëmijët tanë do ti lërë te oborri i pasur i Evropës. Do ti lërë te dera e mbyllur e Evropës. S'ka portë për ne të hapur. Do ketë një zhvillim politik ky vendim për ne.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...