Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura, edhe për ata me arsim të mesëm - Bota Sot
Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura, edhe për ata me arsim të mesëm

Shqipëria

Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura, edhe për ata me arsim të mesëm

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 10:06
Forcat e Armatosura

Mbi 300 vende të lira pune ofrohen te Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thotë se “për çdo të ri me vullnet që do t’i shërbejë atdheut dhe vetes, Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë vendi i duhur!”

Vendet e lira janë për çdo të ri me arsim të mesëm e sipër. Përveç atyre që kanë një zanat dhe që mund të shërbejnë në FA, ofrohet mundësia edhe për ata të rinj që kërkojnë të mësojnë një zanat të ri.

Linku i dokumentacionit dhe aplikimit

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...