Kryeministri italian në Tiranë, pritet nga Rama - Bota Sot
Kryeministri italian në Tiranë, pritet nga Rama

Shqipëria

Kryeministri italian në Tiranë, pritet nga Rama

Më: 15 tetor 2019 Në ora: 16:18
Giuseppe Conte,Edi Rama

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, mbërriti pasditen e sotme në Tiranë,  për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Ai u prit me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama, me të cilin do të ketë dhe një takim.

Pas takimit, në orën 16.30 është parashikuar një konferencë për mediat e dy homologëve.

Më tej në orën 17.30 do të ketë një takim edhe me Presidentin Ilir Meta

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat