Ministria e Drejtësisë ndryshon shefat e policisë së burgjeve - Bota Sot
Ministria e Drejtësisë ndryshon shefat e policisë së burgjeve

Shqipëria

Ministria e Drejtësisë ndryshon shefat e policisë së burgjeve

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 22:21
Foto ilustrim

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë ndryshime rrënjësore në burgjet në vend.

Burime të besueshme për Top Channel pranë ministrisë së Drejtësisë bëjnë me dije se Gjonaj ka ndryshuar të gjithë shefat e policisë së burgjeve.

Mësohet se kjo rrokadë vjen me qëllimin për të rritur sigurinë në burgje dhe shtrëngimin e masave tha një burim i sigurt.

Ndërkohë të gjithë të larguarit do zëvendësohen me të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat