Ish-drejtuesi i policisë hedh dritë mbi antentatin e Shkozetit: Objektiv, "i forti i Sukthit", jo prokurori! - Bota Sot
Ish-drejtuesi i policisë hedh dritë mbi antentatin e Shkozetit: Objektiv, "i forti i Sukthit", jo prokurori!

Shqipëria

Ish-drejtuesi i policisë hedh dritë mbi antentatin e Shkozetit: Objektiv, "i forti i Sukthit", jo prokurori!

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 21:39
Erzen Breçani

Ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se referuar vendit të ngjarjes ku ndodhi atentati, që u plagos prokurori Arjan Ndoja dhe duke parë përqendrimin e plumbave në makinë, shenjestër ka qenë “i forti i Sukthit” dhe jo prokurori.

Erzen Breçani: Mendoj që përqendrimi i plumbave në pjesën e pasme të makinës, ku ka qenë edhe i forti i Sukthit mendoj se objektivi kryesor ka qenë ai. Mendoj se nuk janë vrasxës me pagesë dhe nuk janë shumë të specializuar për të kryer një vrasje dhe për të fshehur prova.

Lëvizja është shumë e vështirë për të goditur në lëvizje objektivin. Ka shpërndarje plumbash dhe nga kjo janë plagosur vendi i parë dhe shoferi, por predhat kanë qenë të grupuara më shumë në pjesën e pasme të makinës, ku ka qenë personi dhe objektivi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat