Dekonspiroi aksionin e policisë, arrestohet shoferi i FNSH - Bota Sot
Dekonspiroi aksionin e policisë, arrestohet shoferi i FNSH

Shqipëria

Dekonspiroi aksionin e policisë, arrestohet shoferi i FNSH

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, është bërë kapja e personit të shpallur në kërkim, shtetasit Ardian Loci, 48 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim nr. 243, datë 21.06.2019 e ka denuar me 1 vit e 10 muaj burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat