Del në gjyq Redjan Rraja, zbardhet dëshmia e tij: Ditën kur ndodhi ngjarja kam qenë… - Bota Sot
Del në gjyq Redjan Rraja, zbardhet dëshmia e tij: Ditën kur ndodhi ngjarja kam qenë…

Shqipëria

Del në gjyq Redjan Rraja, zbardhet dëshmia e tij: Ditën kur ndodhi ngjarja kam qenë…

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 15:17
Redjan Rraja dhe Arjan Ndoja

Që prej orës 14:00 në Gjykatën për Krime të Rënda ka nisur seanca gjyqësore me dyer te mbyllura për vlerësimin e masës së arrestit të Redjan Rrajës.

Ky i fundit u arrestua një ditë më parë nga Policia pasi dyshohet si një nga autorët e dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

Dëshmia që ai ka dhene para hetuesve sot në gjykatë eshte mohuese.

Gazetarja e Panorama raporton se Redjan Rraja ka thene qe nuk ka asnje dijeni per atentatin dhe se nuk i njeh personat e perfshire.

“Ngjarjen e mësova nga mediat. Ditën kur ka ndodhur ngjarja kam qenë duke përshkruar itinerarin që bëj gjithmonë në Tiranë-Durrës-Fushë Krujë”, mësohet të ketë thënë ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat