Përplasen Salianji dhe Qefalia/ Çfarë suksesi ka pasur Lulzim Basha si ministër i Brendshëm? - Bota Sot
Përplasen Salianji dhe Qefalia/ Çfarë suksesi ka pasur Lulzim Basha si ministër i Brendshëm?

Shqipëria

Përplasen Salianji dhe Qefalia/ Çfarë suksesi ka pasur Lulzim Basha si ministër i Brendshëm?

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 00:12
Debatet u zhvilluan mes ish-deputetit të Partisë Demokratike Ervin Salianji dhe deputetit të Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia.

Lidhjet mes krimit dhe politikës? kjo është pyetja që ndezi debatet në Open në Top Channel në pjesën e tretë.

Debatet u zhvilluan mes ish-deputetit të Partisë Demokratike Ervin Salianji dhe deputetit të Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia.

Salianji akuzoi kryeministrin Rama dhe qeverinë e tij si të lidhur më bandat e krimit.

“Po shikoni qeversijen e tyre. Roshin, Rrumin, Rrahjat nuk i mori në PS i mjekë të shqyar, mësues të zotë, por i mori se banditë për të marrë vota. E dintë se janë kriminelë dhe i mori për të vjehdur vota për të qëndruar në pushtet”- tha Salianji.

I menjëhershëm ishe reagimi i deputetit Qefalia. Ai tha se qeveria e PD-së nuk kishte asnjë sukses në luftën ndaj krimit.

“Çfarë suksesi ka pasur Lulzim Basha si ministër i Brendshëm? Përveq të ndjerit Sokol Olldashi që ka luftuar disa nga bandat e krimit, asnjë nga PD ska bërë asgjë”- tha Qefalia

PD e ka denoncuar dhe do të vazhdojë të denoncojë krimin- iu kundërpërgjigj Salianji sërish Qefalisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat