Socialistët zgjedhin sot delegatët për Kongresin Zgjedhor - Bota Sot
Socialistët zgjedhin sot delegatët për Kongresin Zgjedhor

Shqipëria

Socialistët zgjedhin sot delegatët për Kongresin Zgjedhor

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 08:21
Alfred Peza

Socialistët do të zgjedhin sot (16 nëntor) delegatët për Kongresin Zgjedhor. 

Sekretari i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla zbuloi se për herë të parë në zgjedhjet e delegatëve të Kongresit të PS-së do të testohet votimi në rrugë elektronike.

Në të gjithë vendin janë hapur 365 vendvotime. 

Zgjedhja e delegatëve do bëhet sipas parimit një anëtar, një votë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat