PD i thotë “po” OSBE-së, do të marrë pjesë në tryezën e Reformës Zgjedhore - Bota Sot
PD i thotë “po” OSBE-së, do të marrë pjesë në tryezën e Reformës Zgjedhore

Shqipëria

PD i thotë “po” OSBE-së, do të marrë pjesë në tryezën e Reformës Zgjedhore

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:34
Pamje nga takimi

Partia Demokratike i thotë po tryezës së OSBE-së për reformën zgjedhore, e cila do të organizohet ditën e martë.

Burime nga selia blu, konfirmuan për Top Channel se Partia Demokratike do të marrë pjesë në nivel teknik, në tryezën e diskutimit, e cila do të ketë në fokus financimin e partive politike.

“Në parim, kemi shprehur gatishmërinë për të qënë perzent, po presim të njihemi me axhënden e takimit, i tha një zyrtar i lartë i PD-së, Top Channel.

Në tryezën e OSBE, e cila nuk do të jetë e hapur për mediat, pritet të ketë diskutme nga eksperte të ndryshëm zgjedhor mbi temën e takimit si dhe përfaqësues të komisonit parlamentar.

Ky është takimi i dytë i organizuar nga prezenca e OSBE, në kuadër të reformës zgjedhore, ku puna për të po vijohet e ndarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat