Meta nuk i ndahet Dvoranit: Do kërkoj hetim ndërkombëtar për ata që e mbrojnë - Bota Sot
Meta nuk i ndahet Dvoranit: Do kërkoj hetim ndërkombëtar për ata që e mbrojnë

Shqipëria

Meta nuk i ndahet Dvoranit: Do kërkoj hetim ndërkombëtar për ata që e mbrojnë

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 22:20
Ilir Meta

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit. “Unë do kërkoj hetim ndërkombëtar për ta ata që mbrojnë Dvoranin. Ata që e mbrojnë janë të korruptuar”, tha Meta.

Presidenti tha se do t’i mbledhë të gjithë ambasadorët “dhe do ua bëjmë si fëmijëve në klasë të parë që vjedhja është e madhe dhe nuk mbulohet. Duan ata të fitojnë fytyrën e tyre, kjo është e papranueshme”.

Meta tha se nuk ka hequr dorë nga kallëzimi për Dvoranin.

“Do bëhet shembull për të rikthyer besimin tek reforma në drejtësi, që askush të mos tallet me reformën si në këto dy vitet. Faktet janë flagrante, dëmi është i madh, nuk bëj shaka për Kushtetuesen”, tha presidenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat