Qytetari në Golem rrëfen tmerrin nga tërmeti, lëkundjet e forta i kemi përjetuar brenda - Bota Sot
Qytetari në Golem rrëfen tmerrin nga tërmeti, lëkundjet e forta i kemi përjetuar brenda

Shqipëria

Qytetari në Golem rrëfen tmerrin nga tërmeti, lëkundjet e forta i kemi përjetuar brenda

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 16:28
Foto ilustrim

Në zonën e Golemit një prej banorëve që ka humbur shtëpinë rrëfen momentet e tmerrshme të përjetuara ditën e tërmetit.

Ai ka treguar përjetime e trishta të lëkundjeve të fuqishme të tërmetit të së martës me magnitudë 6.4 të shkalles rihter, ndërsa tha se mbeti i bllokuar brenda dhe dyert nuk hapeshin.

“Është mundi i një jete. Kanë ardhur për ta nxjerrë të pabanueshme. Ta dimë edhe ne se çfarë të bëjmë: do shembet apo do të riparohet. Kemi punuar një jetë të tërë në emigracion.

Nuk qëndrojmë në këtë shtëpi, sepse situata është e tmerrshme. Lëkundjet e forta i kemi përjetuar brenda. Dyert kanë qenë të bllokuara, i kemi hapur me leva. Sapo e kishim riparuar shtëpinë nga dëmet e 21 shtatorit. E kam blerë 40 milionë lekë që nga viti 2000, por kam bërë shumë investime”-tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat