Ilir Kulla flet për “të gjatin” dhe qeverisjen - Bota Sot
Ilir Kulla flet për “të gjatin” dhe qeverisjen

Shqipëria

Ilir Kulla flet për “të gjatin” dhe qeverisjen

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 22:31
Ilir Kulla

I ftuar në emisionin “Mos i Fol Shoferit” në RTV Ora, Ilir Kulla ka folur edhe për situatën politike në vendin tonë. Ai e quan atë një tragji-komedi dhe se është më mirë të rrish në heshtje sesa të shkosh në një emision që të gjithë bërtasin.

Rudinia Dembacaj: Ke dy vite që nuk del në ekranet shqiptare, pse kjo tërheqje nga ekrani Ilir?

Ilir Kulla: Sepse mendoj, që vjen momenti që duhet të flasësh me heshtje edhe për sa tragji-komike është bërë situata politike, më mirë është të dalësh në një emision si i joti sesa në një emision ku të gjithë bërtasin dhe nuk kuptona asgjë.

Rudinia Dembacaj:  Çfarë mendimi keni për qeverisjen e vendit në këtë moment?

Ilir Kulla: Qeverisjen (qesh)

Rudinia Dembacaj:  Si të duket ky i gjati?

Ilir Kulla: I gjatë, vazhdon të jetë i gjatë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat