Arrestime për tërmetin në Durrës: Në pranga zyrtare dhe pronarët e vila Palma - Bota Sot
Arrestime për tërmetin në Durrës: Në pranga zyrtare dhe pronarët e vila Palma

Shqipëria

Arrestime për tërmetin në Durrës: Në pranga zyrtare dhe pronarët e vila Palma

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 11:28
Termeti

Plot 17 urdhërarreste janë prerë në qytetin e Durrësit lidhur me pasojat e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ora News informon se fletëarrestet e lëshuara lidhen me objektet që shkaktuan viktima nga tërmeti i 26 nëntorit.

Deri tani janë arrestuar

Pronarët e vila Palma Arben dhe Dëshira Qato

Pronari I hotel “Baron” , Artur Terziu
Drejtori i Kavalishencës, Ahmet Doda.
Nëndrejtori i Kavalishencës, Ahmet Doda
Arben Isaku Nëndrejtor I Kadastrës ish nëndrejtor ALUIZNI
Aldo Dakavelli zyrtar në kadastër
Artemis Malko inspektor
Ahmet Doda drejtor Kavalishencës
Kujtim Hasa nëndrejtor i Kavalishencës

Fletëarrestet janë lëshuar për personat që dyshohet se kanë lidhje me legalizimin apo certifikimin e objekteve që janë rrëzuar nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat