Rama: Spitali i Laçit do të ndërtohet i ri - Bota Sot
Rama: Spitali i Laçit do të ndërtohet i ri

Shqipëria

Rama: Spitali i Laçit do të ndërtohet i ri

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 17:24
Edi Rama

Spitali i Laçit është një nga objektet publike më të dëmtuara në sektorin e shëndetësisë.

Kryeministri, i cili e ka vizituar gjatë paradites së kësaj të shtune, foli për domosdoshmërinë e shembjes së ndërtesës dhe ndërtimin e spitalit të ri.

Rama premtoi se brenda Pranverës godina e re e këtij spitali do të jetë e përfunduar dhe gati të nisë nga funksionimi.

Godina aktuale e Spitalit të Laçit është ndërtuar në fillim të viteve ‘70 dhe ka funksionuar si shkollë profesionale, vetëm pas viteve ‘90 u përshtat për të funksionuar si spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat