Seks me dhunë në mes të rrugës! Kush është zyrtari që fshehu ngjarjen tronditëse të përdhunuesit në Durrës - Bota Sot
Seks me dhunë në mes të rrugës! Kush është zyrtari që fshehu ngjarjen tronditëse të përdhunuesit në Durrës

Shqipëria

Seks me dhunë në mes të rrugës! Kush është zyrtari që fshehu ngjarjen tronditëse të përdhunuesit në Durrës

Më: 11 janar 2020 Në ora: 12:52
Ilustrim

Një ngjarje tronditëse është zbuluar nga dosja e Prokurorisë së Durrësit për arrestimin e policëve dhe zyrtarëve të pushtetit vendor.

Në makinën e shtetases Valbona Jusufaj ndodhi një përdhunim në mes të muajit qershor 2019, në fshatin Rrotull, gjatë rrugës për në shtëpi.

Në dosjen e siguruar nga "Balkanweb" thuhet se hetimet e Prokurorisë kanë zbuluar se autori i ngjarjes së rëndë është Sami Hoxha, i cili kishte njohje me specialistin e Krimeve, Ermand Petova.

“Më datë 05.11.2019, nga ana e specialistit të krimeve N/komisar Ermand Petova janë referuar materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin Sami Hoxha, i datëlindjes 25.09.1987, banues në fshatin Rrotull, Ishëm, Durrës, me arsim 8 klasë, i pa punë, sepse me datë 03.11.2019, ka bërë kallëzim shtetësia Valbona Asllan Jusufaj (Hoda), se në mesin e muajit qershor 2019, në fshatin Rrotull gjatë rrugës për në shtëpi, në automjet kanë kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj dhe është raportuar se po punohet për kapjen e tij, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”. Neni 102 i K. P. Nr. Unik 201911030081.

Ky shtetas është shpallur në kërkim më datë 05.11.2019 me kartelë ngjyrë “Rozë”, pasi akuzohet për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”. Specialisti i krimeve Ermand Petova, ka raportuar se ka vajtur për kontroll banese tek banesa e shtetasit Sami Hoxha në Rrotull dhe nuk e ka gjetur atë në banesë. Më datë 06.11.2019, ora 12:57, datë 06.11.2019, ora 5:04:24 PM, datë 08.11.2019, ora 10:01:54 nga bisedat telefonike me personit në kërkim, rezulton se ka njohje me të dhe është në dijeni se ndodhet në banesë dhe nuk kryen detyrën funksionale për ta shoqëruar dhe kryer veprimet procedurale. Më pas nën drejtimin e prokurorit u kërkua që të kryhen veprime procedurale për të provuar faktin, por për shkak të njohjes dhe marrëdhënies së OPGJ Erman Petova dhe të dyshuarit Sami Hoxha, nuk pati rezultat për provuar veprën penale. Nga transkriptimi i bisedave telefonike rezulton se ka dijeni dhe punonjësi i policisë Petrit Neziri”, thuhet në dosjen e Prokurorisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat