Çipa: Të gjitha palët e harruan reformën zgjedhore - Bota Sot
Çipa: Të gjitha palët e harruan reformën zgjedhore

Shqipëria

Çipa: Të gjitha palët e harruan reformën zgjedhore

Më: 15 janar 2020 Në ora: 22:57
Aleksandër Çipa

I ftuar në emisionin “Arena”, analisti Aleksandër Çipa ka thënë se të gjitha palët e ulur në tryezë një ditë më parë, kanë harruar reformën zgjedhore, dhe nuk merren më me të.

Aleksander Çipa: Nëse i shikojmë me kujdes, të gjithë aktorët e tryezës mikese, nuk e përmendën më reformën zgjedhore, por përdornin emërtimin ligji zgjedhor i rregulluar. Do të thotë që kjo ekspozon vullnetin e të dy palëve, që jo vetëm që nuk e kanë në axhendë ndryshimin e sistemit zgjedhor, dhe nuk bëhet fjalë për një reform rrënjësore, sepse edhe në pikëpamjen kohore nuk ka më kohë për një reform zgjedhore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat