Meta pret në presidencë komisionerin për Zgjerimin - Bota Sot
Meta pret në presidencë komisionerin për Zgjerimin

Shqipëria

Meta pret në presidencë komisionerin për Zgjerimin

Më: 16 janar 2020 Në ora: 14:47
Oliver Varhelyi, Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta priti sot në mesditë Komisionerin e ri për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi.

Anëtarësimi në Bashkimin Europian është objektivi ynë kombëtar strategjik.

I hapur për bashkëpunim të ngushtë për forcimin e besueshmërisë dhe cilësisë së procesit të anëtarësimit në BE të Shqipërisë” shkruan Meta në një postim në facebook shoqëruar edhe nga një foto zyrtare e takimit me komisionerin Varhelyi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat