Tërmet i fortë në afërsi të Shqipërisë - Bota Sot
Tërmet i fortë në afërsi të Shqipërisë

Shqipëria

Tërmet i fortë në afërsi të Shqipërisë

Më: 18 janar 2020 Në ora: 11:58
Foto ilustrim

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras.

Nga lëkundjet mësohet se nuk ka pasur dëme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat