Lobimi 675 mijë $ i PD, gazeta BILD fshin shkrimin e publikuar - Bota Sot
Lobimi 675 mijë $ i PD, gazeta BILD fshin shkrimin e publikuar

Shqipëria

Lobimi 675 mijë $ i PD, gazeta BILD fshin shkrimin e publikuar

Më: 20 janar 2020 Në ora: 10:36
Lulzim Basha

Gazeta gjermane Bild ka fshire artikullin dedikuar financimit te fshehte ne llogari te PD-se dhe kryedemokratit Basha.

Artikulli u njoftua nje dite me pare me nje shenim ne rrjetin social nga kreu i grupit parlamentar te PS-se, Taulant Balla, i cili shperndau edhe linkun e gazetes gjermane se bashku me shkrimin e plote qe ishte botuar lidhur me kete ceshtje.

Gazeta gjermane ka bërë një analizë të gjatë ku thuhet ndër të tjera se gjithë këto para të paguara nga rusët për Nick Muzin për llogari të PD kanë patur si qëllim pegimin e Shqipërisë drejt BE-së.

Por, sot shkrimi i publikuar nuk gjendet me ne gazeten gjermane, e po te kerkosh per shkrimin ne fjale, faqja nuk gjendet, sic mund ta shihni edhe ne kete foto me poshte.

Image

Shkrimi i publikuar ne Bild e qe me pas eshte fshire

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat