Artan Hoxha publikon pamjet/ Kryebashkiaku duke konsumuar kokainë në lokal - Bota Sot
Artan Hoxha publikon pamjet/ Kryebashkiaku duke konsumuar kokainë në lokal

Shqipëria

Artan Hoxha publikon pamjet/ Kryebashkiaku duke konsumuar kokainë në lokal

Më: 22 janar 2020 Në ora: 14:43
Foto ilustrim

Partia Demokratike tha se është kryetari i Bashkisë së Bulqizës ai që po konsumon kokainë në imazhet e publikuara nga gazetari Artan Hoxha në ABC News.

“Opinioni publik është tronditur sot nga pamjet sesi kryebashkiaku ilegjitim i Bulqizës, i emëruar nga Edi Rama, është duke konsumuar kokainë. Kokaina, heroina, kanabisi, vjedhja, zhvatja janë cilësitë kryesore të kësaj bande që drejton sot vendin. Janë cilësitë e kryeministrit të Shqipërisë, që i ka klonuar tek emërimet e tij politike në pushtetin lokal dhe në administratën publike ”, ka thënë Salianji.

Ervin Salianji tha më tej se lidhjet me krimin dhe hajdutëria janë motive kryesor për kapjen e drejtësisë nga kryeministri Rama. Sipas tij emërimi i Artur Metanit në krye të Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë është anti kushtetues, pasi personi në fjalë ka mbajtur poste politike në 10 vitet e fundit.

Sipas Salianjit, Partia Demokratike garanton qytetarët se do të zhbëj çdo paligjshmëri me ardhjen e saj në pushtet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat