Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra - Bota Sot
Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Shqipëria

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Më: 23 janar 2020 Në ora: 18:44
Foto ilustrim

Lëkundje të tjera tërmeti në vend.

Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Korça ka qenë një nga zonat më të prekura nga lëkundjet sizmike të muajve të fundit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat