“12 fishim i kultivimit të kanabisit”/ Rama për RAI 3: Një turp gazetaresk - Bota Sot
“12 fishim i kultivimit të kanabisit”/ Rama për RAI 3: Një turp gazetaresk

Shqipëria

“12 fishim i kultivimit të kanabisit”/ Rama për RAI 3: Një turp gazetaresk

Më: 28 janar 2020 Në ora: 13:28
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me reportazhin e RAI 3 sipas të cilit kultivimi i kanabisit është 12 fishuar.

Kryeministri Rama në Twitter:

Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat