Dëshmia tronditëse e vajzës 10-vjeçare: Lajmërova gjyshin. Nëna ishte e mbuluar në gjak, babi kishte ikur

Shqipëria

Dëshmia tronditëse e vajzës 10-vjeçare: Lajmërova gjyshin. Nëna ishte e mbuluar në gjak, babi kishte ikur

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Tronditëse ka qenë dëshmia e vajzës vetëm 10-vjeçare e Lulëzim Cukut dhe Manjola Cukut, gruaja që u vra nga dora e bashkëshortit të saj ditën e shtunë në mbrëmje.

E mitura ka treguar se mes prindërve të saj kishte shpesh grindje dhe dhunë, ndaj edhe kishte qenë së bashku me të ëmën e ndjerë në polici ku kishte bërë edhe kallëzim për dhunë në familje, prej ku ishte pajisur me urdhër mbrojtje.

Natën e krimit të rëndë, 3 fëmijët e çiftit ishin në gjumë, por janë zgjuar nga të bërtiturat e të ëmës, të cilën më pas e kanë gjetur të pajetë në tualet të mbuluar nga gjaku.

“Babai e dhunonte vazhdimisht nenen. Bashke me nenen u detyruam te shkonim ne policie, berem denoncim per babain. Gjykata dha urdher mbrojtje per nenen. Ata dite te ngjarjes, babai e dhunoi serish dhe ofendoi mamin. Me pas neve fjetem gjume, pas rreth nje ore degjova te bertitura dhe u zgjova. Pash qe nena ishte ne banje e vrare me thike, banja ishte e mbyllur. Une lajmetova gjyshin, i thash te merte ne telefon policine dhe ambulancen. Nga zhurmat u zgjua motra dhe vellai dhe hapem deren dhe pame nenen te mbuluar nga gjaku. Babai kishte ikur. Me pas erdhi policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat