Shqipëria dhe Greqia nuk gjejnë qetësi, lëkunden sërish nga tërmete - Bota Sot
Shqipëria dhe Greqia nuk gjejnë qetësi, lëkunden sërish nga tërmete

Shqipëria

Shqipëria dhe Greqia nuk gjejnë qetësi, lëkunden sërish nga tërmete

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos.

Ky fakt është bërë i ditur nga Instituti Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 7 km në jug-perëndim të Nafpaktos.

Po ashtu, dy lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë dhe gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat