Konferenca e Donatorëve: Greqia dhuron 2.5 milion euro dhe do ndërtojë 200 shtëpi - Bota Sot
Konferenca e Donatorëve: Greqia dhuron 2.5 milion euro dhe do ndërtojë 200 shtëpi

Shqipëria

Konferenca e Donatorëve: Greqia dhuron 2.5 milion euro dhe do ndërtojë 200 shtëpi

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 17:15
Foto

Vijon ende Konferenca e Donatorëve që po zhvillohet në Bruksel për t'i ardhur në ndihmë Shqipërisë në procesin e rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit.

Mësohet se Greqia do të dhurojë 2.5 milion euro për rindërtimin.

Gjithashtu shteti grek do të ndërtojë edhe 200 shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat