Përballimi i koronavirusit, ambasadorja amerikane qetëson shqiptarët dhe jep lajmin e gëzueshëm - Bota Sot
Përballimi i koronavirusit, ambasadorja amerikane qetëson shqiptarët dhe jep lajmin e gëzueshëm

Shqipëria

Përballimi i koronavirusit, ambasadorja amerikane qetëson shqiptarët dhe jep lajmin e gëzueshëm

Më: 20 mars 2020 Në ora: 16:26
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka deklaruar se SHBA ka premtuar deri në 100 milion dollarë për të ndihmuar miqtë si Shqipëria dhe të tjerë për të luftuar COVID19.”

Ndër të tjera Yuri Kim shkruan se SHBA vijon të jetë ende në krahë të Shqipërisë.

“Kjo  bazohet në një ndihmë më të gjerë që ka ndihmuar në ndërtimin e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës. Ne do ta kapërcejmë këtë bashkë – si gjithmonë. Jemi ende me Shqipërinë!”, thuhet më tej në deklaratën e Yuri Kim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat