Shqiptarët marrin lajmin e shumëpritur / Sekretari Amerikan i Shtetit jep mesazhin e rëndësishëm - Bota Sot
Shqiptarët marrin lajmin e shumëpritur / Sekretari Amerikan i Shtetit jep mesazhin e rëndësishëm

Shqipëria

Shqiptarët marrin lajmin e shumëpritur / Sekretari Amerikan i Shtetit jep mesazhin e rëndësishëm

Më: 26 mars 2020 Në ora: 21:12
Mike Pompeo

Në morinë e lajmeve të përditshme, ku dita-ditës rëndohet bilanci i të prekurve me koronavirus, Shqipëria ka marrë një lajm të mirë, të shumëpritur për vite me radhë. Bashkimi Europian çel negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shprehet se SHBA do të jetë partner i Shqipërisë në çdo hap të këtij rrugëtimi

'Ne mirëpresim vendimin për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës' shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat