Pse u shkarkua prefekti dhe si paraqitet situata në Shkodër? Ja si përgjigjet ministri i Brendshëm - Bota Sot
Pse u shkarkua prefekti dhe si paraqitet situata në Shkodër? Ja si përgjigjet ministri i Brendshëm

Shqipëria

Pse u shkarkua prefekti dhe si paraqitet situata në Shkodër? Ja si përgjigjet ministri i Brendshëm

Më: 16 prill 2020 Në ora: 06:17
Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli në Open në Top Channel për masat që priten të forcohen së shpejti. Lleshaj u ndal edhe tek situata në Shkodër.

Lleshaj tha se në Shkodër nuk kishte një kordinim mes organeve qëndrore dhe ayre vendore por tani situata është nën kontroll. Tani kordinimi është realizuar duke vënë situatën në kontroll.

Pse u shkarkua prefekti?- e pyeti Eni Vasili.

Prefekti për një periudhë pothuajse 2 vjeçare ka bërë një punë të mirë. Shkarkimi i tij erdhi në momentin e duhur duke bërë të ketë një qetësim institucional në Shkodër. Kjo ka sjellë një përmirësim të situatës në Shkodër- tha Lleshaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat