Murrizi: Ambasadori i OSBE në konflikt interesi me qeverinë, është i varur nga Ditmir Bushati!

Shqipëria

Murrizi: Ambasadori i OSBE në konflikt interesi me qeverinë, është i varur nga Ditmir Bushati!

Më: 6 maj 2020 Në ora: 22:40
Myslim Murrizi

I ftuar në emisionin  Arena, deputeti Myslim Murrizi ka thënë se ambasadori i  OSBE në vendin tonë Bernd Bochard, është i pabesueshëm, pasi është në konflikt interesi me qeverinë, dhe është në varësi të Ditmir Bushatit.

Murrizi: Bochardi është i pabesueshëm fare sepse varet nga Ditmir Bushati. Shefi i OSBE deri në dhjetor është Rama, mirëpo Rama e ka ngarkuar Ditmir, të merret me këtë dorën e dytë. Tani si mund të jesh i besueshëm.

Hila: Ditmiri sikur doli kundër, do të kalojë me Vetëvendosjen.

Murrizi: Deri sot i ngarkuari i Ramës në OSBE, është Ditmiri, kështuqë Ditmirit po t'i mbushet mendja e shkarkon Bochardin, dhe vë kë të dojë, dhe e çon me punë në Tunizi.  Dhe si mund ta besoj unë këtë, kur ky ka konflikt interesi me qeverinë Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat