“Nis nga data 18 maj”, Rama bën një tjetër njoftim shumë të rëndësishëm për lehtësimin e masave - Bota Sot
“Nis nga data 18 maj”, Rama bën një tjetër njoftim shumë të rëndësishëm për lehtësimin e masave

Shqipëria

“Nis nga data 18 maj”, Rama bën një tjetër njoftim shumë të rëndësishëm për lehtësimin e masave

Më: 11 maj 2020 Në ora: 12:25
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka bërë publik një njoftim nga Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor në lidhje me rinisjen e kurseve të autoshkollave për marrjen  e patentave.

“Nga data 18 maj nis instruksioni rrugor me jo më shumë se 1 praktikant në kabinë, përjashto rastet kur janë familjar”, thuhet në njoftimin e DPSHTRR. Në njoftim bëhet me dije se hapja do jetë me dy faza, ditën e sotme dhe me 18 maj.

Image
Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat