Shembja e Teatrit/ Veliaj: Ishte vendimi më i vështirë. Ja çfarë kërkon nga qytetarët

Shqipëria

Shembja e Teatrit/ Veliaj: Ishte vendimi më i vështirë. Ja çfarë kërkon nga qytetarët

Më: 17 maj 2020 Në ora: 14:54
Erion Veliaj

Pas disa orëve tension, kryebashkiaku Erion Veliaj ka dhënë deklaratën e parë për Teatrin dhe shembjen që u bë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

“Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar ishte një vendim i vështirë, por i drejtë! Po aq i drejtë sa çdo vendim i mirë që kemi marrë në këto 5 vite për ta çuar përpara Tiranën tonë, qyteti ku po rrisim fëmijët tanë” – tha Veliaj.

Por, teksa përgatitemi të nisim punën për Teatrin e Ri, i ftoj të gjithë, që nesër, ta bëjmë edhe më të mirë projektin që kemi në tavolinë. Ai teatër do të jetë për artistët dhe qytetarët, për fëmijët tanë.

Veliaj thotë se janë ata kundër ishin pakicë, ndërsa shpjegon se u bë një hap pas dhe konfirmon takime e konsultime me palë të ndryshmme dhe komunitetin e artistëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat