Shqipëria regjistron 12 raste të reja me Coronavirus

Shqipëria

Shqipëria regjistron 12 raste të reja me Coronavirus

Më: 22 maj 2020 Në ora: 12:21
Ilustrim

Shqipëria ka regjistruar 12 raste të reja me Coronavirus në 24 në orët e fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Shqipëri pas një situate të qëndrueshme ka një rritje të numrit të personave të shtruar në spital, pesë prej të cilëve ndodhen në terapi intesive.

Rastet e reja me koronavirus janë shtatë në Tiranë, dy në Fier, dy në Krujë dhe një në Durrës, shkruan A2 CNN.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat