Fundjavë në izolim/ Ç’duhet të kemi parasysh për sot dhe nesër - Bota Sot
Fundjavë në izolim/ Ç’duhet të kemi parasysh për sot dhe nesër

Shqipëria

Fundjavë në izolim/ Ç’duhet të kemi parasysh për sot dhe nesër

Më: 23 maj 2020 Në ora: 08:32
Ilustrim

Edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar, sipas urdhrit të nxjerrë nga Ministria e Shëndetësisë.

Kështu, nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë, të cilat lejohen të ushtrojnë aktivitetin e tyre ditën e shtunë, datë 23 Maj 2020 deri në orën 21:00.

Ndërsa ditën e diel te gjitha aktivitetet do të jenë të mbyllura.

Nuk do të lejohet lëvizja e makinave, ndërsa sa i takon lëvizjes së këmbësorëve, lejohet lëvizja e pensionistëve, ditën e shtunë dhe ditën e diel, datë 23 dhe 24 maj 2020 deri në orën 10:00, të shoqëruar me jo më shumë së një person në krah.

Lejohet gjithashtu lëvizja e prindërve me fëmijëve deri në moshën 14 vjeç, ditën e shtunë dhe ditën e dielë, datë 23 dhe 24 maj 2020, pas orës 11, të pashoqëruar me persona të tjerë në krah.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat