Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit - Bota Sot
Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria

Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Më: 23 maj 2020 Në ora: 08:32
Ilustrim

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07ºC në 20ºC, në zonat e ulëta nga 13ºC në 27ºC dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 28ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 09ºC deri në 15ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 19ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat