Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Shqipëria

Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Më: 23 maj 2020 Në ora: 22:03
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.

Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju.

Besimtarët mysliman kanë agjëruar për 30 ditë dhe nësër në orën 06:00 kanë edhe faljen e namazit të Bajramit që do të falet nëpër xhami dhe jo në shesh siç e ka pasur tradita.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat