“Tahiri”/ Sot gjyqi, por pa publik - Bota Sot
“Tahiri”/ Sot gjyqi, por pa publik

Shqipëria

“Tahiri”/ Sot gjyqi, por pa publik

Më: 28 maj 2020 Në ora: 09:21
Saimir Tahiri

Sot në Gjykatën e Posaçme e Apelit do të zhvillohet seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë Jaeld Çela, të dënuar nga Shkalla e Parë për shpërdorim detyre.

Top Channel ka kërkuar ta ndjekë procesin, por Gjykata e Posaçme deklaroi për gazetaren Anila Hoxha se nuk do t’i hapë dyert për publikun, edhe pse akti normativ u shfuqizua.

Por sipas tyre ndalimi i publikut vazhdon në fuqi.

“Trupi gjykues vendosi që seanca do vazhdojë në zbatim të aktit normativ nr 9 datë 25.3.2020”, ishte përgjigja që mori gazetarja Anila Hoxha.

Kujtojmë se procesi është shtyrë disa herë për shkak të pandemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat