QSUT vatra kryesore e infeskionit me koronavirus, ngjason me ditët e para të përhapjes së COVID-19 - Bota Sot
QSUT vatra kryesore e infeskionit me koronavirus, ngjason me ditët e para të përhapjes së COVID-19

Shqipëria

QSUT vatra kryesore e infeskionit me koronavirus, ngjason me ditët e para të përhapjes së COVID-19

Më: 28 maj 2020 Në ora: 12:58
Foto

QSUT është kthyer në një vatër infeksioni. Brenda dy ditësh janë raportuar 25 persona pozitive me koronavirus, mes tyre personel mjekësor, infermierë, mjekë por dhe pacientë të shtruar në pavionin e sëmundjeve të brendshme.

Nderkohe sot numri i qytetarëve që i drejtohen QSUT është I lartë. Jo vetëm tek pavionet e spitalit Nënë Tereza por dhe spitalit Infektiv.

“Ngjason me ditët e para të përhapjes së koronavirusit”  raporton gazetarja e Ora News Anxhela Celibashi.

Bashkëshorti i njërës prej pacientëve që kanë qenë shtruar në spitalin e sëmundjeve të brendshme është transferuar në spitalin infektiv  pasi rezultoi pozitiv me COVID-19, deklaroi se nuk i ishte bere asnje test.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat