Rasti i parë me koronavirus në Sarandë, e prekur një turiste nga Ukraina - Bota Sot
Rasti i parë me koronavirus në Sarandë, e prekur një turiste nga Ukraina

Shqipëria

Rasti i parë me koronavirus në Sarandë, e prekur një turiste nga Ukraina

Më: 29 maj 2020 Në ora: 11:26
Ilustrim

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë.

Prej 7 muajsh ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Bluzat e bardha, si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundëshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat