Mashtrim në kredi dhe kundërshtim të forcave të policisë, prangosen 2 persona në Pogradec

Shqipëria

Mashtrim në kredi dhe kundërshtim të forcave të policisë, prangosen 2 persona në Pogradec

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 17:32
Ilustrim

Dy persona janë vënë në pranga në Pogradec ndërkohë një tjetër është proceduar në gjendje të lirë në Korçë.

Pogradec

Një 57-vjeçar u arrestua pasi Gjykata e Apelit Korçë e kishte dënuar këtë shtetas në 2019 me 4 muaj burg për veprën penale “Mashtrimi në kredi”.

Ndërkohë, u bë e mundur dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit S. K., 53 vjeç, banues në Tiranë, pasi në vendin e quajtur “Enkelana”, Pogradec, pasi u kap duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Citroen” dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të rendit publik gjatë ushtrimit të detyrës.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec.

Korçë

Policia e Korçës ka proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasin K. K., 33 vjeç, banues në Korçë.

Procedimi ndaj tij filloi pasi, gjatë kontrollit që shërbimet e policisë kanë ushtruar në lokalin në përdorim të tij, në lagjen nr. 11, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri, 31 copë fisha dhe letra bixhozi, të cilat dyshohet se përdoreshin për të ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat