Ambasadori britanik: Duhet arritur konsensusi nesër doemos

Shqipëria

Ambasadori britanik: Duhet arritur konsensusi nesër doemos

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 21:23
Duncan Norman

Ambasadori britanik Duncan Norman tha se palët duhet ta arrijnë konsensusin nesër dhe kjo është thelbësore jo vetë për vendin por dhe për të ardhmen e  tij në BE.

“Këshilli politik u krijua për të përfunduar reformën zgjedhore dhe sot është bërë një përparim i mirë, por ka ende punë për të bërë. Është thelbësore që këtë ta përfundojnë nesër, jo vetëm që Shqipëria të vazhdojë rrugën e saj drejt BE por edhe votuesit shqiptar  të kenë zgjedhje të lira herës tjetër. Le të përfundojmë punën”, tha Norman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat