Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot - Bota Sot
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shqipëria

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:02
Ilustrim

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët por që në zonat lindore, herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet e shiut.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08ºC në 20ºC, në zonat e ulëta nga 13ºC në 26ºC dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 27ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 18ºC dhe në zonat e ulëta nga 10ºC në 22ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat