Vasili: Rama po i vdes shqiptarët me borxhe, në 7 vite qeverisje e rriti 13 herë - Bota Sot
Vasili: Rama po i vdes shqiptarët me borxhe, në 7 vite qeverisje e rriti 13 herë

Shqipëria

Vasili: Rama po i vdes shqiptarët me borxhe, në 7 vite qeverisje e rriti 13 herë

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 16:52
Petrit Vasili

Për Petrit Vasilin, kryeministri Rama po i vdes shqiptarët në borxhe.

Përmes në postimi në Facebook, ish-deputeti i LSI-së shkruan se kur Rama erdhi në pushtet në vitin 2013 kishte vetëm 500 milionë euro borxh, ndërsa sot ky borxh është rritur me 13 herë.

Vasili: Edi Rama i vdes shqiptaret ne BORXHE, i rriti 1300 %! 5 miliard PPP + 1 miliard termeti+ 650 milion eurobond = 6 miliard e 650 milion BORXH. Kur erdhi ne pushtet ne 2013 kishte vetem 500 milion euro borxh.

Pas 7 vjetesh ne pushtet Edi Rama e rriti borxhin 13 here ose 1300%.

I paafte te rrise ekonomine! I paafte te mbledhe te ardhurat. I paafte te thithe investime! I kapur per fyti nga oligarket! I kapur per fyti nga korrupsioni! I kapur per fyti nga parate e pista! Edi Rama dhe zullumi i tij do te bien per vite te tera mbi shpatullat e te gjithe shqiptareve nje per nje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat