Hajdari braktis tryezën për “Zgjedhoren”: Nuk kam ardhur këtu të merrem me tendera prapa dyerve!

Shqipëria

Hajdari braktis tryezën për “Zgjedhoren”: Nuk kam ardhur këtu të merrem me tendera prapa dyerve!

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 19:03
Rudina Hajdari

Rudina Hajdari ka braktisur pasditen e së martës tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore.

Në një prononcim për mediat, deputetja tha se në takim po diskutohet për tenderimin e identifikimit biometrik.

“Unë nuk kam ardhur këtu që të flas për tendera prapa dyerve. Reforma do të shkojë në Kuvend dhe atje do të shprehemi me votë. Nuk vij më në takime të tilla ku nuk diskutohen gjërat thelbësore por pazare” – tha Rudina Hajdari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat