U tha se humbi betejën me Covid, MSH: Mjeku hematolog, Arjan Pushi, nuk ka ndërruar jetë - Bota Sot
U tha se humbi betejën me Covid, MSH: Mjeku hematolog, Arjan Pushi, nuk ka ndërruar jetë

Shqipëria

U tha se humbi betejën me Covid, MSH: Mjeku hematolog, Arjan Pushi, nuk ka ndërruar jetë

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 17:37
Arjan Pushi

Teksa në media u raportua se mjeku Arjan Pushi ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirusi, lajmi në fjalë hidhet poshtë nga burime prane ‘Infektivit’.

Ministria e Shëndetësisë lutet që publiku dhe mediat t’u referohen burimeve zyrtare.

“Ministria e Shendetesise sqaron se, referuar sherbimit Infektiv, lajmi i perhapur ne disa media per mjekun qe ka nderruar jete, eshte i pavertete. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare” – thuhet në një reagim të shkurtër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat