Britania nxjerr listën e vendeve, qytetarët e të cilëve nuk karantinohen: Ja vendimi për Shqipërinë - Bota Sot
Britania nxjerr listën e vendeve, qytetarët e të cilëve nuk karantinohen: Ja vendimi për Shqipërinë

Shqipëria

Britania nxjerr listën e vendeve, qytetarët e të cilëve nuk karantinohen: Ja vendimi për Shqipërinë

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 17:10
Britani

Shqipëria nuk arriti të bëhet pjesë as e listës së Britanisë së Madhe, e cila ka vendosur të heqë karantinën 14 ditore për shtetasit e mbi një duzine vendesh.

Pas bllokimit të bërë nga Gjermania e Austria, si dhe vetë fakti që nuk arriti të bëhej pjesë e rekomandimit të Këshillit të BE-së, Shqipëria humbet dhe dritën jeshile të Londrës, të cilën e ka marrë nga ana tjetër Serbia.

Edhe pse në Beograd u shpall gjendja e jashtëzakonshme nga koronavirusi, dhe u rikthyen një sërë kufizimesh, kjo nuk i ka ndaluar autoritetet britanike që të bëjnë lëshime për qytetarët e saj.

Në listën angleze figuron edhe Kroacia, Italia, Greqia, Franca, Spanja etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat