Një tjetër mjek në Shqipëri preket nga covid19, gjendja e tij shëndetësore është kritike - Bota Sot
Një tjetër mjek në Shqipëri preket nga covid19, gjendja e tij shëndetësore është kritike

Shqipëria

Një tjetër mjek në Shqipëri preket nga covid19, gjendja e tij shëndetësore është kritike

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 19:52
Foto ilustrim

Një tjetër rast me koronavirus tek bluzat e bardha në Shqipëri.

Mësohet se një mjek ka rezultuar pozitiv me Covid-19, i cili ndodhet i shtruar në spitalin infektiv dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mjeku nga Puka është prekur nga covidi para një jave.

170 persona nga bluzat e bardha janë prekur nga COVID-19 në të gjithë vendin, ku gjysma prej tyre janë shëruar.

Më datë 30 qershor, ndërroi jetë i prekur me COVID-19, mjeku i Hematologjisë, Arjan Pushi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat